Informator dla maturzystów

Artykuł dodano: 2012-10-04 10:55:25
Informator dla maturzystów 2013, informator maturalny 2013

Ukazała się 22 edycja najstarszej, najpopularniejszej publikacji pomagającej maturzystom w doborze odpowiedniej uczelni. 

Informator  prezentuje ponad 7 tysięcy programów studiów prowadzonych przez 453 polskie uczelnie. Jest to najbardziej aktualny zbiór informacji o kierunkach studiów i zasadach przyjęć na rok akademicki 2013/14.  Adresowany jest do kandydatów na studia I. stopnia i jednolite studia magisterskie. Informator ułatwi podjęcie decyzji uczniom klas maturalnych , którzy do końca września złożyli wstępną deklarację o wyborze przedmiotów dodatkowych na maturze 2013.

Informator przynosi też m.in. odpowiedzi na  pytania: jak dostać się na studia, jak je mądrze wybierać, jak przeżyć pierwszy studencki rok w nowym środowisku. Czytelnicy dostają  porcję zweryfikowanych danych w postaci Rankingu Szkół Wyższych 2012. Opublikowano także Ranking Kierunków Studiów -  w 16 najpopularniejszych grupach kierunków.

Dla kandydatów na studia ranking w grupach kierunków jest równie ważny, jak ranking uczelni, gdyż ułatwia wybór studiów najbardziej odpowiadających predyspozycjom i planom na przyszłość - mówi Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. - Publikujemy opinie ekspertów na temat poszczególnych typów studiów i potencjalnej pracy, przytaczamy opinie studentów o kierunku, uczelni, perspektywach praktyk i pracy w zawodzie, bo wiemy, że takie rekomendacje mają  ogromną wartość dla młodzieży stojącej w obliczu wyboru własnej drogi.

Jest to nadzwyczaj potrzebna publikacja, którą powinien posiadać każdy maturzysta. Oszczędza to czasu spędzony na szukaniu wymagań rektutacyjnych na stronach uczelnianych.

Informator ukazał się w nakładzie 50 tysięcy egzemplarzy, z czego 80 proc. trafi nieodpłatnie do uczniów - gości wrześniowego Salonu Maturzystów (www.salonmaturzystow.pl).

Publikacja dostępna jest w e-sklepie Perspektyw (www.sklep.perspektywy.pl),  a także w salonach prasowych  Empik, Relay, Inmedio, Ruch oraz w księgarniach.

Polecamy! Naprawdę warto go mieć!

Źródło (http://www.perspektywypress.pl)
Więcej artykułów? kliknij tutaj!