Czy można dostać się na medycynę bez matury rozszerzonej? TAK!

Artykuł dodano: 2017-09-19 23:59:43
Czy można dostać się na medycynę bez matury rozszerzonej? TAK!

Dostać się na wymarzone studia bez zdawania majowych egzaminów z przedmiotów kierunkowych. Niemożliwe? A jednak!

Nie jest to łatwe zadanie, ale stawką jest 100% z określonego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, lub indeks na uczelnie. Dzięki temu wystarczy zdać obowiązujące przedmioty na poziomie podstawowym, aby studiować na wybranym przez siebie kierunku. Jak tego dokonać? Trzeba skorzystać z możliwości jakie dają olimpiady przedmiotowe. Przechodząc do etapu centralnego, uzyskując na tym etapie min. 30% otrzymujemy 100% wyniku na maturze rozszerzonej z określonego przedmiotu. Zadanie nie jest łatwe, ponieważ poziom olimpiad przedmiotowych jest o wiele wyższy, niż ten zawarty w programach nauczania. Gra jest jednak "warta świeczki" ze względu na fakt, że w praktyce otrzymanie 100% wyniku na egzaminie maturalnym, z poziomu rozszerzonego jest mało realne. Startując w olimpiadzie przedmiotowej nie mamy nic do stracenia, a przygotowawszy się solidnie możemy wiele zyskać. Dzięki temu możemy m.in. zaoszczędzić sobie stresu związanego z majowymi egzaminami, przystępując do nich ze świadomością zagwarantowanego 100% wyniku z określonego przedmiotu rozszerzonego.

Osoby, które posiadają tytuł laureata olimpiady przedmiotowej mają pierwszeństwo w rekrutacji na studia. Nauka do olimpiady wymaga wielu wyrzeczeń i poświęca, pochłania też sporą ilość czasu. Jednak czas ten na pewno nie zostanie zmarnowany. Nawet jeśli nie uda się uzyskać tytułu finalisty lub laureata, wiedza która została przyswojona zdecydowanie przyda się w maju!

Wykaz olimpiad dostępny na www.cke.edu.pl.

 

Harmonogram olimpiady biologicznej kliknij tutaj.

 

Szczegóły dotyczące warunków otrzymania 100% wyniku na maturze, z określonego przedmiotu na poziomie rozszerzonym dostępne są w regulaminach olimpiad.

Polub nas na facebooku, aby być na bieżąco! Kliknij tutaj!

Autor: Jakub C.
Więcej artykułów? kliknij tutaj!