W Rzeszowie też będziesz mógł studiować medycynę!

Artykuł dodano: 2014-10-30 21:53:17
Medycyna w Rzeszowie, uczelnie medyczne

„Na mocy decyzji z 10 lipca 2014 r. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadało Wydziałowi Medycznemu Uniwersytetu Rzeszowskiego uprawnienia do prowadzenia jednolitych studiów magisterskich, o profilu praktycznym, na kierunku lekarskim. Uczelnia otrzymała dokument podpisany przez wiceminister Darię Lipińską-Nałęcz w dniu 11 lipca br.” (www.ur.edu.pl) Prawdopodobnie pierwsza rekrutacja odbędzie się w 2015 roku i obejmie 60 miejsc na studia stacjonarne i 60 na studia niestacjonarne. Aby starać się o przyjęcie na kierunek trzeba będzie napisać maturę z biologii i chemii na poziomie rozszerzonym, prawdopodobnie zamiennie z fizyką.

Dlaczego będzie warto rozpocząć medycynę akurat na tej uczelni?

Przede wszystkim dlatego, że warunki studiowania będą na naprawdę europejskim poziomie ze względu na nowoczesne zaplecze dydaktyczne tworzone specjalnie pod ten kierunek. Wszystko będzie nowe i niezużyte co ma duże znaczenie na tym kierunku. Poza tym Rzeszów jest świetnym miastem, przyjaznym studentom. Okazuje się, że nie w Rzymie, ani nie w Londynie, a nawet nie w Warszawie, ale właśnie w Rzeszowie na jednego mieszkańca przypada najwięcej studentów. Z badań Eurostatu wynika, że w stolicy Podkarpacia na tysiąc mieszkańców przypada 353 studentów. Rzeszów może pochwalić się także największym w kraju przyrostem naturalnym a to jak można się domyślić po części także zasługa studentów.

Mieszkania w mieście nie są drogie, miasto jest czyste, zadbane, zielone i przede wszystkim bezpieczne. W Rzeszowie nie brakuje także miejsc gdzie można spędzić czas ze znajomymi. W mieście funkcjonuje wiele klubów, pubów a także kin i restauracji.

Także przy wyborze uczelni medycznej należy poważnie rozważyć wybór Rzeszowa.

Poniżej zamieszczone filmy przybliżą wam bliżej Uniwersytet Rzeszowski, oraz samo miasto. 

 
Więcej artykułów? kliknij tutaj!