Próbne matury z biologii i chemii 2015!

Artykuł dodano: 2014-10-04 21:50:56
Próbne matury z biologii i chemii 2015

Na temat nowej matury 2015 z chemii i biologii każdy z was już zapewne słyszał nieraz. My natomiast skupimy się na przybliżeniu terminów próbnych egzaminów maturalnych.

 

Pierwszym próbnym sprawdzianem dla tegorocznych maturzystów będzie coroczna edycja próbnej matury z Operonem, która odbędzie się końcem listopada. Matura z Operonem obejmuje wszystkie przedmioty podstawowe (obowiązkowe) oraz najbardziej popularne przedmioty rozszerzone, w tym również biologię i chemię.

 

Maturzyści zdający maturę z biologii mogą liczyć na kolejną próbę sił na przełomie grudnia i stycznia. Wtedy właśnie opublikujemy przygotowany przez nas specjalny arkusz maturalny z zadaniami mogącymi pojawić się na majowym egzaminie. Arkusz będzie w 100% zgodny ze standardami CKE i MEN. Bardziej szczegółowe informacje na ten temat opublikujemy w ciągu najbliższego miesiąca.

 

W styczniu natomiast na maturzystów czekać będzie próbna matura przygotowywana przez OKE Poznań. Udział w niej będą mogły wziąć wszystkie chętne szkoły średnie. Warto przerobić te arkusze, choć nigdy jeszcze się nie zdarzyło aby jakieś zadanie, nawet podobne powtórzyło się na majowym egzaminie.

 

W marcu lub kwietniu zapisane szkoły wezmą udział w próbnej maturze z chemii przygotowywanej przez Pana Witowskiego.

 

Miedzy czasie dobrze będzie śledzić naszą stronę gdyż mogą pojawić się próbne arkusze przygotowywane przez lokalne gazety, bądź uczelnie.

 

Trzymamy za was kciuki!
Więcej artykułów? kliknij tutaj!